collapse

* GREMO V NARAVO

Avtor Tema: mt. Floriz - 2184mnv  (Ogledov: 4653 krat)

0 člani in 1 Gost pregleduje to temo.

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
  • Objav: 4.475
    • http://mtb.slo-istra.net
mt. Floriz - 2184mnv
« dne: 01. avgust 2011, 18:58 »
Tako je to če so eni na morju, drugi v Nadiži, tretji spet nekje na Ribniškem, nekateri uživajo v herniji in pomankljivem kolesu....potem se pač Admin in Cikloergometer odpravita v Italijo. Po avtocesti do Udin, Tolmezzo, Villa Santina, Ovaro in Rigolato, kateri je bil izgodišče najine ture. Le 180km od doma.

Avto pustiva na mestnem trgu, greva na jutranjo kavico pošljeva fax, se pripraviva in v prijetnem hladu pričneva s turo. Za segrevanje naju takoj čaka lep klanček skozi Rigolato v Ludario. Dobrih 100vm v nekaj sto metrih. Zapustiva Ludario in se priklopiva na kolovoz, kateri je v bistvu alternativa in se s tem izogneva kar nekaj kilometrom vožnje po asfaltu. Seveda se ta alternativa izkaže za odlično izbiro. Malo gore, malo dole, više gore, manje dole se tako voziva po lepem kolovozu. Ob poti je veliko potokov, izvirov ipd. kateri prečkajo pot. Zanimivo je to, da ima vsak tak potok tablo s svojim imenom in raznimi podatki.

Spustiva se do glavne ceste, ter se ob reki Degano spustiva ca. 2km. Tu se pa začne najin pravi zpon. Najprej se vzpneva do zaselka Tors, kateri leži na višini 850mnv. Od tu nadaljujeva ob Rio Fullin vse do vasi Collina. Nekoli večja vas v tipčnem alpskem stilu. V vasi opazim kar nekaj reklam za "Štafeto treh koč".  Gre za gorski tek v dolžini ca. 20km katerega si razdelijo 3 tekači.

Za udeležbo pa hočejo imeti licence, zdravniška potrdila, itd,....tako da nas ne zanima ;D

Zapustiva vas, se peljeve mimo velikega kampa in nadaljujeva do koče Tolazzi (rif. Tolazzi). Tukaj začne najbolj "začinjen" del vzpona. In še skoraj 800vm morava narediti. Ampak vreme je lepo, družba dobra, tako da z malo klepetanja, slikanja, prehranjevanja....počasi le prispeva do koče Marinelli (Rif. Marinelli). Od tukaj nama manjka še kakih 150-200vm do vrha, mt. Floriz. Zadnji del ni mogoče vozit, zato sledi guratlon. Tudi to hitro mine že sva na vrhu. 2184m visoki Floriz je osvojen. Brez digitalne pavze ne gre. Zabeleživa ta zgodovinski trenutek in počasi začneva uživat v zasluženi nagradi, spustu v dolino. Pot ni kdove kako zahtevna. Lepa, tekoča skozi travnike, pašnike in kravjeke se tako spustiva do pašnikov pod sedlom Biocchia. Nepričakovano se morava ponovno dvigniti, in to v guratlon tehniki, za ca 100vm, preden lahko spet nadaljujeva v uživaškem spustu do dna. Od sedla Biocchia se spuščava skozi gozd, večinoma po lepi z iglicami in storži posuti podlagi, serpentine pa ponujajo možnost izpopolnjevanja tehnike.

Na 1124mnv prideva do vasice Civigliana. Ena lepših vasic kar sem jih kdaj videl, hiše pa so strnjene strmo ena nad drugo. Ozka, kamnita cesta, ki pelje skozi vas pa da vasici še poseben čar. Naletiva celo na vaško veselico in koncert Pink Floyd v fuš italijanski izvedbi. Vendar je bilo vzdušje v vasi prav prijetno.

In še vedno imava več kot 400vm spusta do najinega izhodišča. Tudi zadnji del je zanimiv. Še vedno skozi gozd, po kolovozih in singlcah. In ker se vse lepo enkrat konča, je tudi najinega spusta in ture nasploh konec. V bližnji vasici pojeva kosilo in se vrneva domov.

Statistika: 32km in 1940vm v ca 8 urah čiste zabave.

Dokazno gradivo pa je TUKAJ
LP Admin

Kolesarjenje je lep šport,.....ker sediš!

Odsoten etcho

• Administrator
  • Ištrijan,...vrajža raca
  • Objav: 1.359
Re: mt. Floriz - 2184mnv
« Odgovor #1 dne: 01. avgust 2011, 20:09 »
Bravo fanta! Je prav čutit, kako sta guštirala teren ;D Pa tudi višinci ne predstavljajo problem v takšnem idiličnem okolju. Lep povzetek in prepričljivi foto-dokazi!
Hey! What are you looking for?

Odsoten Cikloergometer

• Spoznavam Istro
  • Objav: 215
« Odgovor #2 dne: 01. avgust 2011, 22:51 »
Glede na to da sem trenutno povezljiv samo na androidni način samo par komentarjev. Ko sva odrinila je bilo nekaj bojazni kajti vremenska napoved je sicer napovedovala, da nas bo ob času spusta pralo vendar  zgleda da je arsov radar padavin izven Slovenije manj natančen. Dobil sem celo nekaj barve.
Lepi kraji in lepa narava kot je razvidno iz adminovega izčrpnega opisa. Tipično za Italjane je da sva jih srečevala do zadnje koče Marinelli potem pa ne več, ali kot oni pravijo: non importa o že Franča o že Španja, bašta ke še manja. ;D
Pivotiram, torej sem.

Odsoten pinkopalino

• Forešt
  • *
  • Objav: 11
« Odgovor #3 dne: 02. avgust 2011, 13:29 »
Ne vem kaj imate v nogah?!?vsekakor pa AVANTURA POHVALE VREDNDA-BRAVO !
lp O0

Odsoten marko

• Spoznavam Istro
  • Objav: 592
« Odgovor #4 dne: 02. avgust 2011, 21:25 »
:'(

;D
LP Marko HERNIJA

Odsoten stelio

• Objav: 1.739
  • FAKTOR 1,8
« Odgovor #5 dne: 05. avgust 2011, 13:06 »
Cikloargometra sem iskal po Dragonji medtem ko vabila na turo nisem nikjer zasledil, se pravi sta jo po tihem zbrisala. Seveda vama zavidam za turo kot še marsikdo recimo Tomis, ki mu je tura pisana na kožo.
 Ne najdem besed, upam da jo kmalu doživim.
 Tomis, če si vzameš dela prosti dan, bi jo lahko enkrat med tednom lahko zvozila.

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #6 dne: 05. avgust 2011, 16:49 »
Castim track  ;D

Citat: "stelio"
Cikloargometra sem iskal po Dragonji medtem ko vabila na turo nisem nikjer zasledil, se pravi sta jo po tihem zbrisala. Seveda vama zavidam za turo kot še marsikdo recimo Tomis, ki mu je tura pisana na kožo.
 Ne najdem besed, upam da jo kmalu doživim.
 Tomis, če si vzameš dela prosti dan, bi jo lahko enkrat med tednom lahko zvozila.

Stelio, kot sem napisal v opisu ture....

Citat: "admin"
Tako je to če so eni na morju, drugi v Nadiži, tretji spet nekje na Ribniškem, nekateri uživajo v herniji in pomankljivem kolesu....potem se pač Admin in Cikloergometer odpravita v Italijo.

Vidiš, saj niem imel koda povabit, ki bi se res odzval takemu izletu.
LP Admin

Odsoten tomis

• Objav: 777
  • 1 MB
« Odgovor #7 dne: 07. avgust 2011, 20:54 »
Citat:

Trek dobimo, prosti dan tudi, se pravi GREMO! :D Povej kdaj si na suhem.
Lp Tomis

Odsoten stelio

• FAKTOR 1,8
« Odgovor #8 dne: 07. avgust 2011, 21:57 »
Čimprej, samo da fronta mine, se pravi prvi sončen ali oblačen dan v tem tednu.

Admin prosim pošlji mi track.  

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #9 dne: 08. avgust 2011, 08:55 »
Ce gresta v cetrtek, bi se mogoce pridruzil. Track posljem vsekakor. In nekaj dodatnih navodil...
LP Admin

Odsoten stelio

• FAKTOR 1,8
« Odgovor #10 dne: 08. avgust 2011, 10:59 »
Na treck še vedno čakam. V kolikor ga ne dobim pravočasno imam že rezervno varijanto. ;D 8)

Pa še nekaj o turi.

No vidte!  Saj bi te vzeli s seboj ampak tisti MOGOČE me skrbi. Za sredo in četrtek je pa že ugodna vremenska napoved. Torej kaj je zdaj mogoče in kaj ni ? !  

Odsoten stelio

• FAKTOR 1,8
« Odgovor #11 dne: 08. avgust 2011, 11:26 »
Pravkar sem prejel track od Planike, ki je očitno dobro razpoložen, pa ga posredujem še vam.

Planika hvala , verjami da se na tem področju ne bom izgubil ;D

P.š. Planiki potrjujem prisotnost družinske na Ribnški turi  ;)

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #12 dne: 08. avgust 2011, 12:57 »
Za četrtek ti potrdim jutri zjutraj če seveda ni prepozno. Track ti pravkar prihaja po mailu.
LP Admin

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #13 dne: 11. avgust 2011, 17:34 »
Me prav zanima kako sta se Stelio in Tomis imela na Florizu.....
LP Admin

Odsoten marko

• Spoznavam Istro
  • Objav: 592
« Odgovor #14 dne: 11. avgust 2011, 23:27 »
Sem se jima pridružil in sem končno malo vozil dosti tudi gural (se pozna prisiljen počitek). Glavni vzpon me je skoraj pokončal vendar sem preživel.
Tura je bila ta prava, kakor sem razumel smo vozili po sledeh admina in njegovega zvestega Garmina.
Sploh zadnji spust je vreden beštialnega vzpona-guratlona pred tem, čista simfonija.

Čakam naslednji vzpon in vrnite epohalne ture v normalne dneve za vikend  :mad.

Multimedijsko se bo predstavil naš polivalenten član STELIO
LP Marko HERNIJA

* Išči:

Zadnje objave:

Bike park Cerkno in Sv.Tomaž pri Škofji Loki od stelio
[ 21. julij 2019, 11:33]

MTB SLAVNIK od stelio
[ 24. junij 2019, 15:44]

REBULA TOUR 2019 od stelio
[ 12. junij 2019, 18:24]

Cerkno Bike Park od stelio
[ 04. junij 2019, 19:16]