collapse

* Parenzana 2022

Avtor Tema: Kokoš - Kamen vrh - Široki vrh  (Ogledov: 476 krat)

0 člani in 1 Gost pregleduje to temo.

Odsoten stelio

• Pa ta ni normalen...
  • Objav: 1.840
  • FAKTOR 1,8
Kokoš - Kamen vrh - Široki vrh
« dne: 26. januar 2022, 22:21 »
Poletja ne maram, ker je peklensko vroče. Zime pa tudi ne, ampak ne ker zebe. Dolžina dneva je problem in zato se mi nikamor ne da. Pa vendar sem se ob pogledu na jutranji sončni žarek, ki je svojo toplino položil na sosedovo hišo kmalu prepričal, da se moram tudi sam kam premaknit. Že nekaj mesecev je minilo odkar sem si nabavil e-bika z namenom ,da ne prespim še ene zime ob svetem pismu (beri Tablica), katero prenašam od postelje na wc in iz kavča na kuhinjsko mizo. Groza! Saj se zavedam, ampak ne pomaga, pa toliko lepih planov sem imel za mirne penzijonistične čase. Res sem se zalenaril in za to krivim Kovid, s prsti kažem tudi na naše politike, ko so nas omejili na lokalne parcele.
Ampak danes sem se odločil da grem, težkega bika sem natlačil v avtomobil in se odpeljal do Krvavega potoka. Od tu naprej pa kot v starih časih za vsakim prevoženim km sem bil srečnejši. 45km, 980 višincev v 4h.

slike

Odsoten etcho

• Administrator
  • Ištrijan,...vrajža raca
  • Objav: 1.387
Odg: Kokoš - Kamen vrh - Široki vrh
« Odgovor #1 dne: 27. januar 2022, 11:00 »
Lepo! Vreme kot zanalašč za raziskovanje.

Statistika zdaj lepo pokaže, kaj se nabere z e-mtb. Kot je bežno videt na slikah, imaš Giant Trance X E?
Napiši še, kako zgleda vožnja s takim kolesom, glede na to, da je 10+ kil od prejšnjega.

Odsoten stelio

• Pa ta ni normalen...
  • FAKTOR 1,8
« Odgovor #2 dne: 28. januar 2022, 08:14 »
Kaj mislim? No, tako bom rekel.
  Seveda sem bil tako kot ti in še ostalih 99,9 % MTB privržencev posmehovalno proti. To pa ne, sem si rekel, to pa res ne!
V par letih ugotavljam,še posebej v Italiji, da sploh ni več klasičnih bajkerjev. V hribih prevladuje samo še elektrika. Ampak še vedno sem vztrajal pri NE! In dokler bom mogel bom pedaliral, ampak sem istočasno že verjel, da bom v bližnji prihodnosti tudi sam lastnik takšnega kolesa. No in ko sem lani zgodaj spomladi obdeloval Rižanski del hribovja, sem na lepem spustu obstal, ko sem za ovinkom ozke single, pod mano zaslišal močno sopenje oziroma nek čuden zvok napora.  Gluh kot sem, sem sprva pomislil   na kakšno divjad, nakar se pred menoj pojavijo trije italijančki, razmočeni kot bi ravnokar prišli iz bazena. Po kratkem pogovoru mi razložijo, da so iz društva " I MULI DI TRIESTE" in da E kolesa uporabljajo predvsem per godersi le salite.
Ja,sedaj sem tudi sam istega mnenja. Uživam na vseh flow progah, ki sem jih prej uporabljal za spust. Verjemi, da noge delajo in še kako. V zimskih časih, ko so dnevi kratki pa mi dopuščajo potepanja tudi do sto km s 1500 višinci. To pa je za nekoga. ki se sooča z dvemi šesticami (66 na zdravje) zelo prijeten dan.

P.Š. Zgornje številke so samo test moči mojih nog.
Kolo ti namreč omogoča stopnjo pomoči in pravilna uporaba prestav je tista, ki ti bo čas praznjenja baterij podaljšala
Mojemu lažjemu bikcu se nisem odrekel pa tudi nimam namena. Vsak služi svojemu namenu kot tudi cestno kolo.
Pa še moje mnenje, : 8) :-* :-* :-*     
Odmisli si nošenje kolesa, spusti so veliko bolj varni, obvladljivost kolesa popolna

Odsoten etcho

• Administrator
  • Ištrijan,...vrajža raca
  • Objav: 1.387
« Odgovor #3 dne: 28. januar 2022, 09:24 »
Ja, dolžine in višine se temu primerno povečajo, to sigurno.

Kot malo sledim, se generirajo 3 kategorije e-mtbjev.
  • "klasična", ki ima 650 Wh baterijo, 85 Nm motor in težo okoli 24 kg
  • "semi-light", ki ima 540 Wh baterijo, 60 Nm motor in težo okoli 21 kg
  • "light", ki ima 380 Wh baterijo, 60 Nm motor in težo med 16-19 kg
Ta light kategorija ima edini minus, da na res najbolj strmih vzponih ne nudi toliko moči, kot klasična in da ima malenkost manj dosega. Vse ostalo pa je +.
Pri vseh treh pa načeloma velja, da za kvalitetno opremo začnejo cene od 5.000 € dalje. Tako, čez prst, x2 od tega, kar imaš v obliki analognega bajka.

Na tem linku vas vodi anketa z vprašanji do odgovora, kakšen e-mtb vam najbolj odgovarja in na koncu vam ponudi 6 konkretnih predlogov.

Odsoten stelio

• Pa ta ni normalen...
  • FAKTOR 1,8
« Odgovor #4 dne: 28. januar 2022, 21:45 »
Odločitev o izbiri modela kolesa je bilo zame preprosto. Kot prvo gledam, da imam servis kolesa doma in to je Giant.
Serviserja zelo dobro poznam in on tudi mene, zato mi je kar hitro in odločno rekel," to bo zate"
Se pa strinjam, ker izkušenj nimam, da bi kakšen test ostalih motorčkov in baterij tudi dobro del.
Ko boš pred odločitvijo ali v dilemi, ti rade volje ponudim za dan kolo.

Danes sem ponovno bil na krasu. Prevozil 49 km in seštel 880 višincev. Čas tri ure in drobiž, pokuril 2. črtici baterije od 5. možnih-
Se pravi je ostalo rezerve za še en krog. In kot sem že rekel, na razpolago imaš 5 stopenj pomoči. Največ kar sem koristil, je bila druga stopnja. Se pravi noge so delale in jih tudi čutim.

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
  • Objav: 4.560
    • http://mtb.slo-istra.net
« Odgovor #5 dne: 01. februar 2022, 18:31 »
Stelio,

Citat:
Odmisli si nošenje kolesa, spusti so veliko bolj varni, obvladljivost kolesa popolna

Zakaj so spusti bolj varni? Ker prideš spočit na vrh? Drugega odgovora ne poznam. Je pa odvisno od kolesa do kolesa in kako in kje je nameščena baterija saj se težiče lahko kar spremeni. Poznam osebe ki so krepko preklinjali to zadevo...

Zaenkrat sem še vedno za klasiko :) čeprav verjamem v pluse.
LP Admin

Kolesarjenje je lep šport,.....ker sediš!

* Išči:

Zadnje objave:

REBULL TOUR 22 od stelio
[ 19. maj 2022, 20:47]

Parenzana 22 od etcho
[ 09. maj 2022, 21:40]

ŠKODLJIVEC NA POMJANU od admin
[ 21. marec 2022, 19:29]

Hrastovlje - Kuk - Kavčič - Kojnik od stelio
[ 15. februar 2022, 14:50]

Lipica - jamska tura od admin
[ 12. februar 2022, 11:47]