collapse

* Martinova pot v neznano

Avtor Tema: GPS tracker  (Ogledov: 8737 krat)

0 člani in 1 Gost pregleduje to temo.

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
  • Objav: 4.420
    • http://mtb.slo-istra.net
Re: GPS tracker
« Odgovor #15 dne: 03. marec 2011, 15:10 »
Se pravi da na telenfonu, izklopiš vse funkcije (razen GPS) vključno s sprejemom tel. signala. Potem imaš navaden GPS sprejemnik, telefon si pa kupil brezeveze ;D

Šalo na stran,....Planika ima prav. Vse "večje" porabnike je treba izključit, če hočeš podaljšat trajnost baterije.
LP Admin

Kolesarjenje je lep šport,.....ker sediš!

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #16 dne: 10. marec 2011, 15:54 »
Danes sem opazil da je Endomondo dodal višince v podatkih o turi. Višinci so sicer +-10% ampak za orientacijo je OK!

Pa pred par dnevi sem jim poslal email in predlagal vnos tega podatka. Danes pa sem od Planike izvedel, da jim je tudi on pisal.

Skratka če gnjaviš se včasih obrestuje!

Bravo Endomondo!
LP Admin

Odsoten guli meter

• Ištrijan,...vrajža raca
  • Objav: 1.613
    • http://sites.google.com/site/dbartole/
« Odgovor #17 dne: 10. marec 2011, 16:31 »
Ta čas ko sem risal tracke po njivi, sem dobil zanimiv majl:
http://www.kje.si/viewranger/viewranger_slovenija_produkt.html
Skratka SLO varianta endomondota
Nisem se še poglobil, ampak zna biti zanimivo....če kupiš progam , pa SLO karte, in ne vem še kaj....odpade!!

Odsoten etcho

• Administrator
  • Objav: 1.340
  • Hey! What are you looking for?
« Odgovor #18 dne: 11. marec 2011, 10:10 »
Na Endomondo sem pisal še za 2 malenkosti. Če imajo dobro voljo, bodo mogoče upoštevali. :) Na osnovnem ekranu bi bila dobrodošla informacija o trenutni nadmorski višini. In še nekaj, telefonski GPS-i so, gledano relativno meritev, dokaj točni glede višine, samo celotno odstopanje je ponavadi 40-50 m. Torej, štartaš na recimo 80 m, pokaže ti 130... Torej bi bilo potrebno samo vnesti korekturo višine. Pri nekaterih programih sem to nastavitev že zasledil (AFTrack).

Odsoten etcho

• Administrator
« Odgovor #19 dne: 11. marec 2011, 12:29 »
Začuda so mi takoj odgovorili, aplikacije za Symbian ne bodo več razvijali, ker Nokia prehaja na WP7 platformo, največ pa se posvečajo Androidu in IOs. So pa obljubili, da bo verjetno vgrajena še avto-pavza in pa kakšni manjši popravki:

"Thanks for contacting us. Nokia announced recently that they they will discontinue their Symbian portfolio and switch to MS Windows Phone 7... Obviously, that leaves a small company like ours in a dilemma and our current decision is that we will not develop the Symbian application further. We do, however, still plan to maintain the application at a minimum level and possibly release smaller features like the auto pause. No schedules available... We might consider adding features related to altutude, but I cannot promise you anything."

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #20 dne: 14. marec 2011, 22:28 »
Danes sem opazil da mi track iz Garmina sedaj na ENDOMONDO kaže tudi srčni utrip. Ne velja za nazaj.
LP Admin

Odsoten admin

• Administrator
  • Pa ta ni normalen...
« Odgovor #21 dne: 30. marec 2011, 19:31 »
Endomondo je malo polepšal pregled na celotnim dogajanjem.

Pod GRAPHS lahko izberemo med tempom (min/km), srčnim utripom in višino. Lahko pa tudi vse tri naenkrat.
Pod LAP TIMES pa pokaže koliko minut smo porabili za posamezen kilometer.

Opažam, da zadnje čase porabi ENDOMONDO veliko časa preden začne GPS beležit aktivnost. Zato pred začetkom aktivnosti (ko lahko telefon sprejema GPS signal) vklopim Endomondo za nekaj minut, ko prične z beleženjem, pa ustavim, zbrišem in pričnem s svojo aktivnostjo. Mi pač ukrade ca. 3min (uprabim za segrevanje) in potem deluje ok.

Primer GRAPHS:
LP Admin

Odsoten etcho

• Administrator
« Odgovor #22 dne: 23. september 2013, 15:01 »
Spet sem se lotil analize spletnih aplikacij, ki prikazujejo pot, čas, višince, kalorije...

Naši telefončki zajemajo GPS signal, kot ga pač uspejo. Včasih dobro, včasih slabo. Tukaj je lahko dosti dejavnikov, ki vplivajo na kvaliteto zajema. Ampak, v večini primerov je pot nekako odčitana na par metrov natančnosti. Skrite pasti v zapisu so predvsem tam, kjer se zapiše samo pozicija in čas, manjka pa višina. Tako se v zapisu pojavi "luknja". Kako te luknje zakrpajo različne spletne aplikacije, pa je drugo vprašanje.
Dobre aplikacije tudi "prečesajo" celoten gps zapis in ga primerjajo s takozvanimi DEM vrednostmi, ki so javno dostopne (DEM = digital elevation model database) in napake popravijo.
V izhodišču dobimo zato dokaj relevantne rezultate.

Testiral sem zajem poti na Androidu in sicer s klasičnim Endomondo in z Orux maps. Kar se tiče zajema, je z obemi enako. Če je na telefonu poleg gps vključen tudi prenos podatkov, toliko boljše, saj si v primeru slabega gps signala pomaga z lokacijo med repetitorji - A-GPS (assisted gps). Posledično žre malo več baterije.

Katere spletne aplikacije sem testiral?
    Endomondo
    Strava
    Sportstracker
    Runkeeper
    GPS Visualizer
    GPSies
    Trackprofiler
    uTrack
    WTracks
    MapMyTracks[/list]
    Testiral sem s štirimi različnimi gpx fajli, ki so vsebovali dolžine poti med 21 in 42 km ter višinci med 400 in 1.100 m.
    Najbolj točni rezultati? MapMyTracks!

Komur se ljubi, lahko iz svoje priljubljene aplikacije izvozi gpx, ga spusti skozi MapMyTracks in nato podatke popravi. Komur je za višince vseeno, bo pustil vse na miru in bo odnehal z branjem še pred tem stavkom. :D

Odsoten guli meter

« Odgovor #23 dne: 24. september 2013, 20:46 »
    Hvala Planika, za izčrpno predstavitev GPS trackerjev za naše androide kot so:

Endomondo
      Strava
      Sportstracker
      Runkeeper
      GPS Visualizer
      GPSies
      Trackprofiler
      uTrack
      WTracks
      MapMyTracks[/list]

Naložil sem si omenjeni in opevani MapMyTracks!, vendar kot si sam ugotovil, z višinci je krepko skregan ( do 52% doda!! ). Tudi vizualni izdelek, velikost prevožene trase, ni na nivoju ostalih ponudnikov ( endomondo, strava pa še kakšen, bi se našel ). Morda smo z leti postali prezahtevni in po nepotrebnem kompliciramo. Odkar uporabljamo smart telefone, očitno so naši možgani na standby...
      Morda si pozabil omeniti klasičnega Garmin Connect, kot spletna platforma, saj kot program za obdelavo in spremlanje razvoj in stopnjo naše fizične pripravljenosti, v vsakem primeru med popolnejšimi.

Odsoten etcho

• Administrator
      « Odgovor #24 dne: 25. september 2013, 19:36 »
      Ajajaj!
      Houston, we have a problem...  #-o  :D

Mogoče bodo po prenovi odpravili flash. B-)

Odsoten etcho

• Administrator
      « Odgovor #25 dne: 03. oktober 2013, 08:50 »
      Zdaj, ko je telefon izven žepa ali nahrbtnika, torej, na balanci, je tudi zajem gps podatkov dosti bolj natančen. K natančnosti doprinese tudi aplikacija Oruxmaps, ki sproti vsako zapisano točko primerja z bazo DEM in je natančnost praktično enaka navigacijskim napravam z vgrajenimi barometri. Koliko je sled natančna, se vidi tukaj. Program na koncu še zgenerira statistiko v html obliki.

Poraba energije?
      Za 2,5 ure kolesarjenja in firbčnega kontroliranja ekrana iz 90% na 72% baterije. Imam 1500 mAh baterijo. Za celodnevno kolesarjenje ni slabo imeti v nahrbtniku dodatno zunanjo baterijo in seveda startati s 100% polno baterijo v telefonu.

Odsoten guli meter

« Odgovor #26 dne: 03. oktober 2013, 18:17 »
      Šem vedel, da je planika mojster na svojem področju, samo, da bo zaradi dveh tedenskih treningov, nalil tolikov črnila, pa spet nisem pričakoval.
      Pa gremo po vrsti, ker ne glede na GPS napravo, naj si bo Garmin, Sunto ali pameten telefon, se poslužuje DEM ( elevacija terena - višinci ) ,  DEM modela ter nazadnje triangulacije GPS. Deluje  enostavno, kar tudi je vendar iz uporabe, lahko hitro ugotovimo, da poleg višinskih razlik, ter tudi običajno dolžinskih razlik ( če večkrat prevozimo isto progo ), digitalizirana karografija, se nanaša na običajne uporabne poti: glavne ceste, stranske poti ter gozdne in ostale digitalizirane poti. V kolikor se bomo podali, npr. v Piran po ulici Svobode in podobno, naš endomondo, bo risal kar nekaj v tri dni, saj za GPS navigacijo, piranske ulice niso vnešene, vseeno bo prehojena razdalja točna. Če se vozimo po Trstu je situacija nekoliko natančnješa!
      Sicer vsak se zabava po svojem, meni je zanimivo, da primerjam trenige ( prej MTB sedaj  hojo oz. tek ) in vidiš, da si enkrat hitrejši,  drugič se pa vlečeš ko megla.

Ker sem do konca letošnjega septembra presegel čas v gibanju v primerjavi s preteklim letom, kar pomeni več kot 510 ur z lastnim pogonom, se mi je nekajkrat zgodilo, da mi je telefon med hojo mrknil. Nič kaj takega, ker sem bil včasih ( letos ) v dveh treningih več kot sedem ur na terenu, je baterija na mojem Samsungu Ace, zdržala brez problema. Kar pomeni, da dodatna baterija, spet odvisno od naprave, je morda opcija, nikakor pa nuja.

Ko se valjamo po kavču, pa itak track z zaužitimi kalorijami, boljše, da se ne beleži...

Odsoten etcho

• Administrator
      « Odgovor #27 dne: 03. oktober 2013, 19:00 »
      Dej, ne bodi žleht. :D
      Ti polniš Blodnjak (Bluznjak), jaz pa Tehnični kotiček. Toliko glede prelitega črnila. Ne kolesarim zato, da bom zapolnil vsako datumsko okence v Endomondo. Včasih mi paše tako, kot to počne tvoj medo.

Glede DEM, bilo bi super, če bi ga uporabljale vse aplikacije. Pa ga ne.

Raje se zmeniva za en drink sprave, recimo v Piranu, greva peš, vsak s svojim tulifonom in si na koncu, po zaužiti pijački pogledava, kakšne vijugice je zrisal gps. B-)

Odsoten guli meter

« Odgovor #28 dne: 03. oktober 2013, 19:26 »
      Očitno te moti kaj drugega, ampak pustimo!
      Ker v Piran, pred koncem meseca, nimam namena it, se boš malo načakal...

Sicer bliža se mokra in tuda hladnješa jesen, tako, da po vsej verjetnosti, bomo vsi skupaj beležili manj aktivnosti na prostem.

Odsoten etcho

• Administrator
      « Odgovor #29 dne: 03. oktober 2013, 19:47 »
      Ja, Dario. Nisem ti jaz Marko.

* Išči:

Zadnje objave:

Izola - Škrline od stelio
      [ 19. november 2018, 20:24]